• 06

  • 05

  • 02

  • 03

  • 01

Modelowanie kształtu policzków

Z wiekiem twarz traci objętość, a jej zaokrąglone rysy zanikają, dając efekt zapadnięcia się skroni, policzków. Tłuszcz znajdujący się w obrębie twarzy zsuwa się ku dołowi powodując obwisanie skóry i tym samym zmienia owal twarzy.

Jak poprawić kształt policzków?

Aby poprawić kształt policzków zalecane są zabiegi wolumetryczne z użyciem kwasu hialuronowego VOLUMA oraz SUBQ. Oby dwie substancje są szczegółowo opisane poniżej.

Voluma – Voluma jest wyjątkowym preparatem, który powstał, aby przywracać objętość twarzy, w szczególności w okolicy policzków. Jest to pierwszy taki wstrzykiwany implant wolumetryczny, który umożliwia przywrócenie utraconego owalu, dając naturalne efekty. Wolumetria polega na korekcji objętości tkanek miękkich twarzy, poprzez przywracanie utraconej objętości oraz poprawianiu zarysu twarzy, szczególnie w miejscach, gdzie nastąpiło np. zmniejszenie ilości tkanki podskórnej. Voluma jest specjalną modyfikacją kwasu hialuronowego. Jest dużo bardziej gęsta, a zarazem jest wstrzykiwana w głębsze partie skóry. Zabieg ten pozwala na modelowanie kształtu twarzy i unoszenie profilu. Zabieg wolumetrycznej korekcji kształtu twarzy wykonywany jest jedynie w miejscowym znieczuleniu, co powoduje iż nie wiąże się z dużymi objawami bólowymi. Preparat Voluma jest znacznie trwalszy od typowych wypełniaczy, a efekt zabiegu utrzymuje się nawet do 12-18 miesięcy. Odbudowa objętości twarzy jest zabiegiem mało bolesnym, porównywalnym ze standardowym wypełnianiem zmarszczek. Zabieg ten gwarantuje nie tylko poprawę kształtu twarzy, ale również likwidację wielu zmarszczek.

Techniki wolumetryczne sprawiają, iż uzyskujemy młodszą twarz o ładnie zaokrąglonych policzkach, poprawionej linii żuchwy i zliftowanych bruzdach nosowo-wargowych.

 

Przeciwwskazania dla Voluma to ciąża i karmienie piersią, choroby autoimmunologiczne, opryszczka, trądzik, nadwrażliwość na kwas hialuronowy.

SubQ – volumetryczne odmładzanie twarzy polega na przywróceniu jej utraconej objętości i poprawieniu zarysu tkanek twarzy. Lifting ten pozwala odzyskać utraconą, naturalną objętość w tych obszarach, w których następuje zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej i tkanki kostnej. Zabieg wykonuje się przy użyciu kwasu hialuronowego o dużej gęstości. Jest to całkowicie bezpieczny preparat, ponieważ ulega całkowitemu biologicznemu rozkładowi, nie dając żadnych skutków ubocznych. Preparat podawany jest specjalną techniką przy użyciu tępych kaniul wprowadzanych pod skórę za pomocą jednego wkłucia. Technika ta jest nie inwazyjna umożliwiająca uniknięcie wylewów krwawych. Zabieg jest niebolesny, pacjent odczuwa wyłącznie niewielkie rozpieranie w warstwie podskórnej. Podany implant jest elastyczny, miękki, ma jednorodną konsystencję identyczną z otaczającymi ją tkankami pacjenta. Jest więc niewidoczny i niewyczuwalny. Efekty zabiegu są natychmiastowe i utrzymują się 12-24 miesięcy. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może wrócić do normalnego życia. Wchłaniający się implant zapewnia doskonałe nawilżenie okolicznych tkanek, daje tym samym efekt wypoczętej, napiętej i zdrowej skóry. Uzyskuje się efekt uwydatnienia kości jarzmowych, modelowane są policzki i podbródek, wypełnione są skronie i usuwana jest dolina łez. Przez kilka dni może utrzymywać się nadwrażliwość w miejscu podania implantu. W tym czasie należy zrezygnować z solarium, sauny i basenu oraz unikać spania na brzuchu, aby preparat nie przemieścił się.

Przeciwwskazania dla SubQ to ciąża i karmienie piersią, cukrzyca, choroby autoimmunologiczne.