• 06

  • 05

  • 02

  • 03

  • 01

Korekta ust

Bezsprzecznie usta są ważnym atrybutem kobiecości i atrakcyjności. Zmysłowe, kształtne, uwydatnione zapisały się w kanonie kobiecego piękna. Medycyna estetyczna daje obecnie wiele możliwości korekcji niedoskonałości ust.

Dzięki zastosowaniu kwasu hialuronowego możemy uzyskać podkreślenie konturu ust, uwydatnienie zarysu, powiększenie objętości ust. Ponadto możemy zlikwidować asymetrię ust, suchość warg, podnieść opadające kąciki oraz spłycić zmarszczki wokół ust.

Kwas hialuronowy – jest to polisacharyd naturalnie występujący w ludzkim ciele, głównie w skórze, w różnorodnych stężeniach. Jedną z głównych jego cech jest wiązanie wody, dzięki czemu utrzymuje prawidłowe nawodnienie tkanek. Cząsteczki kwasu hialuronowego zanikają w miarę upływu lat. Zabieg wypełnienia zmarszczek polega na udostępnieniu zastępczego żródła kwasu hialuronowego, aby przywrócić satysfakcjonujące nawilżenie tkanek skóry, które jest niszczone przez załamania skórne, powstałe na skutek ekspresji twarzy. Kwas hialuronowy wykorzystywany do wygładzania zmarszczek jest preparatem syntetycznym, co znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia objawów alergii. Zapewnia nam dużą wygodę, gdyż nie wymaga wcześniejszej próby uczuleniowej. Godzinę przed zabiegiem miejsca, w które chcemy podać preparat smarujemy kremem który w swoim składzie zawiera środek znieczulający.

Preparaty do wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym mają postać krystalicznego, bardzo plastycznego i elastycznego żelu, który po wprowadzeniu do skóry wypełnia zmarszczkę, dając bardzo naturalne efekty. Podawane są bardzo cienkimi igłami co zmniejsza doznania bólowe. Po wstrzyknięciu żelu w linię zmarszczki lub w usta preparat wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy wygładzając zmarszczki lub modelując kontur ust. Zabieg trwa zazwyczaj do 30 minut. Rezultat można obejrzeć natychmiast w lusterku. Zabiegi nie powodują wyłączenia pacjenta z codziennego życia. Wypełnianie stosowane jest w celu usunięcia bruzd nosowo-wargowych, zmarszczek okolicy oczu, międzybrwiowych, opadniętych kącików ust oraz modelowania owalu twarzy.

Okres utrzymywania się efektu początkowego zabiegu można przedłużyć kolejnymi wstrzyknięciami. Większość pacjentów decyduje się na ten zabieg po upływie 6-12 miesięcy od pierwszego zabiegu wygładzania zmarszczek lub korekcji konturów twarzy. Natomiast powiększanie warg wymaga zwykle uzupełnienia po około 6 miesiącach.

Przeciwskazania dla kwasu hialuronowego to ciąża, karmienie piersią, choroby o podłożu autoimmunologicznym, skłonność do powstawania blizn przerostowych, stany zapalne skóry, opryszczka, trądzik, nadwrażliwość na kwas hialuronowy.