• 06

  • 05

  • 02

  • 03

  • 01

Niechirurgiczna korekta nosa

1. Kiedy poprawić kształt nosa?

Nos stanowi centralną część twarzy. Jego kształt i wielkość decydują o tym jak jest postrzegana ludzka twarz. Twarz, choć inna u każdego człowieka, jest zbiorem tych samych elementów takich jak włosy, brwi, oczy, usta, policzki, broda i szyja. Wiodącą rolę wśród tych elementów odgrywa nos, którego kształt i wielkość powinna harmonijnie z nimi współgrać. Gdy te proporcje zostają zaburzone z powodu defektów wrodzonych, urazów lub chorób wówczas rodzi się w człowieku dyskomfort psychiczny.

2. Jak poprawić kształt nosa?

Zabieg służy temu, by przywrócić oczekiwane proporcje nosa względem twarzy. Tego rodzaju korekcje mają także ogromny wpływ na psychikę operowanych osób. Najpopularniejszą lecz zarazem dość inwazyjną metodą jest operacja plastyczna nosa, ale istnieje również niechirurgiczna metoda korekcji kształtu nosa. Dzięki wyjątkowo szerokiemu doświadczeniu dr Marcina Jadczaka, który specjalizuje się w korygowaniu kształtu nosa wszelkimi dostępnymi metodami istnieje możliwość korekcyjnej plastyki nosa za pomocą kwasu hialuronowego. Metoda ta nie jest inwazyjna i jest bezbolesna, Niestety, nie jest długotrwała. Poniżej znajduje się opis metody z wykorzystaniem kwasu hialuronowego.

 

Kwas hialuronowy – jest to polisacharyd naturalnie występujący w ludzkim ciele, głównie w skórze, w różnorodnych stężeniach.

Jedną z głównych jego cech jest wiązanie wody, dzięki czemu utrzymuje prawidłowe nawodnienie tkanek. Cząsteczki kwasu hialuronowego zanikają w miarę upływu lat. Przy użyciu kwasu hialuronowego możemy wymodelować nos nadając mu odpowiednie proporcje, usunąć wady takie jak: garb, ostry opadający wierzchołek nosa czy nawet zniwelować boczne skrzywienia grzbietu nosa. Z wiekiem czubek nosa często opada nadając twarzy zasępiony wygląd. Dzięki temu zabiegowi możemy delikatnie go podnieść i spowodować, że będzie on bardziej „zadarty”. W przypadku tej metody niezwykle ważne jest doświadczenie lekarza i znajomość anatomii. Modelowanie nosa wymaga od lekarza jednak nie tylko sprawnej ręki i doświadczenia, ale dużego zmysłu estetycznego. Należy jednak pamiętać, że modelowanie nosa przy użyciu wypełniacza poprawia wygląd nosa na zasadzie „optycznej”. Iniekcja kwasu hialuronowego nie wyprostuje krzywych kości a jedynie optycznie zmieni wygląd nosa. Efekt zabiegu utrzymuje się około roku czasu. Aby utrzymać zaplanowany korzystny rezultat zabiegu wymagana jest w tym czasie konsultacja, aby gdy to będzie konieczne uzupełnić powstające braki preparatu.

Przeciwwskazania dla kwasu hialuronowego to ciąża, karmienie piersią, choroby o podłożu autoimmunologicznym, skłonność do powstawania blizn przerostowych, stany zapalne skóry, opryszczka, trądzik, nadwrażliwość na kwas hialuronowy.